Rýchla diagnostika boreliózy len za 16 eur!

Alpha medical vám ponúka komplexné vyšetrenie protilátok IgM a IgG u vášho psa proti všetkým trom pôvodcom boreliózy za jedinečnú cenu 16 eur a k tomu test krvných parazitov grátis.


Príchod vyšších teplôt je okrem iného spúšťačom výskytu kliešťov. Tohtoročná sezóna sa podľa odhadov odborníkov javí ako veľmi silná, čo predovšetkým u psov znamená ešte vyššie riziko prenosu infekcie a prepuknutia parazitózy. Najčastejším parazitárnym ochorením psov po infikovaní kliešťom je lymská borelióza.

Na Slovensku máme vysoký stupeň zamorenia kliešťov práve týmito baktériami, veterinári i majitelia zvierat by preto mali venovať zvýšenú pozornosť rozpoznaniu príznakov. Tie sa objavujú až po dlhšej dobe, spravidla  v rozmedzí od 2 – 5 mesiacov od prisatia kliešťa a v závislosti od imunitného systému psa. Podmienkou prenosu infekcie je, aby bol pes infikovaný slinami pozitívneho kliešťa, ktorý je na ňom prisatý minimálne 24 hodín.

Typické príznaky u psa trpiaceho lymskou boreliózou:

  • zvýšená teplota až horúčka,
  • nechutenstvo a apatia,
  • bolestivosť pohybového aparátu spojená s krívaním, prípadne opuchom kĺbov,
  • zväčšenie lymfatických uzlín.

Menej častými bývajú neurologické príznaky (poruchy správania, kŕče, agresivita), problémy s obličkami (zlyhávanie obličiek) či zápaly srdcového svalu

Alpha medical vám ponúka komplexné vyšetrenie protilátok IgM a IgG u vášho psa proti všetkým trom pôvodcom boreliózy za jedinečnú cenu 16 eur!*

Do 31. júla navyše ku každému sérologickému testu na lymskú boreliózu bezplatne zrealizujeme aj test na výskyt krvných parazitov, ktorý rozširuje diapazón príčin ochorenia. Toto mikroskopické vyšetrenie z plnej krvi dokáže prípadnú prítomnosť krvných parazitov (Babesia, Ehrlichia, Anaplasma) alebo mykoplaziem (Haemobartonella).

Na sérologické vyšetrenie treba krv na sérum v minimálnom objeme 100 μl séra, na vyšetrenie krvných parazitov treba odobrať EDTA krv do skúmavky s objemom 500 μl alebo 1 ml (stačí však 500 μl).

Akcia na test krvných parazitov grátis je limitovaná. Platí len na vzorky doručené do Centrálneho veterinárneho laboratória do 31. júla.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktuje nás. Využite naše call centrum 0850 150 000 alebo
e-mailový kontakt info@lenprezvierata.sk.

Odporúčania a tipy pre chovateľov

  • Nechodiť/nepohybovať sa v ohniskách boreliózy.
  • Po pobyte vonku prezrieť psa, prípadne ho vyčesať (kým kliešť ešte nie je prichytený/prisatý).
  • Používať antiparazitárne prípravky proti kliešťom (spot on, sprej, obojok).
  • Pri nájdení prisatého kliešťa ho čo najskôr odstrániť (s dĺžkou prisatia sa zvyšuje riziko nakazenia).

*UPOZORNENIE PRE CHOVATEĽOV

Uvedená cena za vyšetrenie je platná výlučne pre veterinárnych lekárov. Laboratórne vyšetrenia sú len jednou zo súčastí diagnostiky a ich výsledky si vyžadujú profesionálnu a individuálnu interpretáciu vo vzťahu ku klinickému stavu ošetrovaného zvieraťa. Poplatok za návštevu a poskytnuté ošetrenie vo veterinárnej ambulancii preto nemôže byť totožný s cenou za laboratórne vyšetrenie a jeho celková výška je plne v kompetencii vášho veterinára.